HKUD "Beli Manastir" Beli Manastir

• TAJNIK / CA: Laura Blagus Tenjeri
  • TELEFON: +385 98 253354 ili +385 99 8347848
  • FAX: +385 31 701349

Hrvatsko kulturno umjetničko društvo "Beli Manastir" utemeljeno je 1995. godine. U svom sastavu broji oko 75 aktivnih članova okupljenih u dječjoj plesnoj skupini, reprezentativnom plesnom ansamblu i veteranskoj skupini te u glazbeno-vokalnoj sekciji.

Vizija društva je njegovati folklorne tradicije naših baka i djedova, kao i usmjeravati mlade na kulturno-umjetnički rad u novim društvenim, radnim i životnom sredinama. Utemeljeno i vođeno na takav način, društvo svojim nastupima diljem zemlje i inozemstva predstavlja Baranju i Hrvatsku te njihovo folklorno bogatstvo. Takav rad vode stručni glazbeni i plesni pedagozi, izvođači i brojni entuzijasti.

Brojne koreografije zasnovane su na izvornim glazbenim, plesnim i vokalnim tradicijama područja. Osim diljem Hrvatske, društvo bilježi brojne nastupe u Bosni i Hercegovini, Mađarskoj, Austriji, Njemačkoj, Makedoniji, Francuskoj, Poljskoj i Švicarskoj, na kojima je postignut zavidan uspjeh kod učenih poznavatelja folklorne umjetnosti, kao i kod širih slojeva mnogobrojne publike.

Za dosadašnji rad društvo je dobilo brojna časna priznanja koja krase prostorije društva, a ona se odnose na smotre kulturnog stvaralaštva širom Hrvatske kao i međunarodne festivale i smotre folklora u inozemstvu.

Umjetnički voditelj: Boban Đurić

Sekcije: REPREZENTATIVNA PLESNA SKUPINA, Veterani, Dječja plesna skupina, Tamburaški sastav