KUD "Baranjac" Topolje

• DOPREDSJEDNIK: Boban Đurić
  • ADRESA: Hrvatske Republike 26, Toplje
  • TELEFON: 00385 95 908 8086

KUD Baranjac je mala udruga s velikim srcem i velikom ljubavlju prema kulturi plesa, pjesme, te očuvanju narodnih običaja. Udruga se u svom radu bavi amaterskim kulturno-umjetničkim radom na području narodnog glazbenog stvaralaštva. Cilj udruge je poticanje kulturnog nivoa svih članova,te poticanje kreativnih sposobnosti izražavanja samih članova na području kulturno-umjetničkog amaterizma.

Kulturno umjetničko društvo " Baranjac" Topolje osnovano je 1998 godine, te broji više od 50 članova.Iako je ovo društvo relativno mlado ono ipak djeluje već 70-ak godina ali ranije pod nazivom KUD "Grša" Topolje. Aktivno se radilo od dana osnutka društva do domovinskog rata,kada je došlo do malih prekida,pošto su članovi KUD-a bili prognani po cijeloj nam domovini. KUD "Baranjac" Topolje njeguje izvorni folklor te održava brojne običaje od kojih su najpoznatiji : vinceška, prelo,pudarina,ulice,kraljice,buše (poklade)...
Naš cilj prije svega je preko kulturnih događanja poboljšati međuljudske odnose, te zajedničkim radom i zalaganjem stvoriti kvalitetan ambijent u unaprijeđenju i promicanju kulturno umjetničke djelatnostii, i tako prije svega omogućimo našoj djeci da kroz kulturu žive te izgrađuju svoju osobnost.