KUD "Josip Kozarac" Ernestinovo

• NAZIV: KUD "Josip Kozarac" Ernestinovo
  • PREDSJEDNIK: Ana Milić
  • ADRESA: Školska 2, 31215  Ernestinovo

Kud “Josip Kozarac” Ernestinovo po prvi put je  osnovan 1978.g. Do Domovinskog rata okupljao je  znatan broj članova pa i iz susjednih mjesta.
U svom radu pokazao je značajne rezultate pretežito kroz nastupe folklorne sekcije,a  okupljao je i članove glazbene sekcije.
S početkom rata 1991.g. KUD “Josip Kozarac” Ernestinovo prestao je s radom iz materijalnih razloga. Sva oprema (glazbala i nošnje) nestala je  tijekom rata. Međutim, težnja i želja starih članova KUD-a inicirala je ponovno osnivanje i registraciju Udruge početkom 1998.g. Od tada Udruga postoji, ali nije djelovala iz objektivnih a dijelom i subjektivnih razloga.
Novi članovi Izvršnog odbora KUD-a imenovani su na sjednici Skupštine KUD-a 16. veljače 2001.g. Od tada Udruga postiže zapažene rezultate u promoviranju kulturnih događanja u mjestu, a i gostujući na kulturnim manifestacijama izvan mjesta.