KUD "Josip Šošić" Tenja

• TAJNIK / CA: Andrea Božić
  • ADRESA: Ulica Svete Ane bb, 31207 Tenja
  • TELEFON: 0977959227

KUD "Josip Šošić" osnovan je u studenom 2002. godine kao sekcija u udruzi Centar za kulturu i sport "Tenja" sa željom da sačuvaju tradiciju i običaje Slavonije. Budući da su u ratu nestale sve nošnje i starine koje su posjedovali krenuli su od nule, ali sa velikom voljom i željom da nešto naprave u selu.
U početku su nošnje posuđivali, a zatim su osnovali Radionicu za izradu tradicijskog "ruva" gdje su do danas izradili nošnje za sve članove KUD-a.
Broji više od 100 članova koji rade u dječjoj i odrasloj folklornoj sekciji, tamburaškoj sekciji, muškoj pjevačkoj skupini „Bače“, ženskoj pjevačkoj skupini „Inoče“, radionici za izradu tradicijskog ruva i kreativnoj radionici za mlade. Bilježe veliki broj nastupa na svim važnijim smotrama diljem Hrvatske, nastupali su i u Bosni i Hercegovini te u Bugarskoj. Organizatori su smotre folklora „Slavonijo, u jesen si zlatna“ te pokladnog jahanja.