KUD "Mladi Šokci" Duboševica

• DOPREDSJEDNIK: Anton Vinojčić
  • TAJNIK / CA: Josip Ivičin
  • TELEFON: 098/1920-571, 031/738-195; 738-120

Kulturno-umjetničko društvo "Mladi Šokci" Duboševica (skraćeni naziv: KUD "Mladi Šokci"), osnovano je 1957. godine. Djelovalo je sve do rata. Nakon mirne reintegracije članovi su se ponovo počeli okupljati i uvježbavati korake i koreografije.
U službeni Registar udruga Republike Hrvatske KUD je upisan u maju 1998. godine sa sjedištem u Duboševici, u Glavnoj ulici broj 2 i s aktivnostima koje uključuju "njegovanje tradicije i narodnih običaja kroz ples i glazbu; okupljanje mladih u okviru tamburaške i folklorne sekcije; sudjelovanje na priredbama i smotrama folklora".
Na osječkoj manifestaciji Dođi, lane, na divane 2008. godine KUD "Mladi Šokci" osvojio je zlatni dukat za najoriginalniji šokački stol.