KUD "Ravnica" Habjanovci

• PREDSJEDNIK: Caterina Novoselić
  • ADRESA: Kolodvorska 1, Habjanovci
  • TELEFON: 091 926 8955, 031 676 168

Kulturno-umjetničko društvo je u Habjanovcima, počelo  sa radom još davne 1936. godine pod imenom « Seljačka Sloga.
Djeluje s prekidima i pod raznim imenima, sve do 2008. kada uzima naziv « RAVNICA » i od tada neprekidno i neumorno radi na očuvanju svoje bogate baštine.
KUD gostuje na raznim folklornim manifestacijama i trudi se svima približiti Habjanovce, običaje sela i živopisnu nošnju kako se nikada ne bi zaboravili. Domačin je i organizator smotre « Abljanovci, selo moje malo » svake godine u lipnju, i susreta pučkih korizmenih pjesama « Daj da tvoju muku pjevam ».
« RAVNICA » djeluje u četiri sekcije: plesna, pjevačka, tamburaška i glumačka i broji pedesetak članova, od toga 12 članova dječje plesne skupine.
Članovi, ponosni na svoju tradiciju i zabljubljeni u svoje korijene uče i mladje naraštaje da bi svi zajedno prenosilli svoje bogatstvo.

Obnovili smo i izvorni običaj "VENCI" A u toku je i obnova "BADNJE VEČERI I BOŽIČNOG JUTRA" kako je to nekad bilo u Habjanovcima!