KUD „Seljačka sloga“ Baranjsko Petrovo Selo

• PREDSJEDNIK: Davor Kuna
  • DOPREDSJEDNIK: Marin Kolar
  • ADRESA: GLAVNA, Baranjsko Petrovo Selo

KUD „Seljačka sloga“ iz Baranjskog Petrovog Sela ima dugu tradiciju djelovanja. Generacije Petarčana kojima su narodni običaji u srcu, prošle su ovim KUD-om od daleke 1936. godine, kada je društvo osnovano. Kroz desetljeća, s prekidom tijekom Domovinskog rata, ovo društvo redovito je sudjelovalo na mnogim kulturnim manifestacijama u Hrvatskoj – Smotri folkolora u Zagrebu, Đakovačkim vezovima, Vinkovačkim jesenima itd. Trenutno folklornu sekciju odraslih vodi predsjednik društva Pavo Franjin, tamburašku sekciju vodi Boris Kiralj, a od prije dvije godine pod vodstvom Željke Bačić okupila se i dječja folklorna sekcija. Svoj prvi nastup ova skupina, koja broji dvadesetak djece od 5 do 12 godina, imala je na božićnoj priredbi 2009. godine, a posjetitelje su oduševili i na „Đakovačkim bušarima“ i „Đakovačkim vezovima“.