KUD "Širokopoljac" Široko Polje

• PREDSJEDNIK: Ivan Lončarević
  • ADRESA: Đakovačka 1. Široko polje
  • TELEFON: 031 851 071, 091 522 7281

KUD "Širokopoljac" je osnovan 1974., Okupljaju oko 50 starijih i 50 mlađih članova. Ova udruga okuplja ljubitelje folklora, djecu, mladež i stariji uzrast te njeguje folklornu baštinu Slavonije. Cilj im je kulturno umjetničko djelovanje na amaterskoj osnovi, bavljenje plesom, glazbom i pjesmom. U svom radu imaju folklorna dječju skupinu(mlađi i stariji), folklorna odrasla te tamburašku sekciju.
Sudjelovali su na svim važnim folklornim manifestacijama diljem Slavonije pa i šire, kao i na međunarodnim folklornim smotrama.
Organizatori su svoje smotre folklora “TEBI PJEVAM POLJE MOJE ZLATNO“ i Dječje smotre grada Đakova u okviru SAKUD-a Grada Đakova.