KUD "Šokadija" Budrovci

• TAJNIK / CA: Željko Vurm
  • ADRESA: S. Lehote 2, Budrovci
  • KONTAKT: 091-505-08-24, 099-709-12-57

Kulturno-umjetničko društvo „Šokadija“ Budrovci postoji i djeluje od 1983. godine. Sudionik je svih važnijih folklornih smotri i manifestacija u Hrvatskoj (državna smotra folklora u Metkoviću, Međunarodna smotra u Zagrebu, „Đakovački vezovi“, „Vinkovačke jeseni“, „Brodsko kolo“, „Baranjski bećarac“ i druge), a razvija i međunarodnu suradnju te surađuje s društvima iz Austrije, Mađarske, Njemačke,Vojvodine i Makedonije.
Društvo je domaćin folklorne manifestacije „U Budrovci, na Nedilju bilu“ koja se održava svake godine na Mladi Uskrs, a u okviru folklornoga programa održava se i smotra pučkoga crkvenog pjevanja. Organizator je i dječje folklorne smotre „Rubina zlatne jeseni“ koja se održava tijekom rujna.
Dugogodišnji je sudionik „Đakovačkih bušara“. Društvo je nagrađivano za izvornost, tradicionalnost i kreativnost maski i pokladnih kostima, a uz nastup na „Đakovačkim bušarima“ organizator je bušarske povorke i maskenbala u Budrovcima, te pokladne zabave u Đakovu.