KUD „Zora“ Silaš

• NAZIV: KUD „Zora“ Silaš
  • PREDSJEDNIK: Slobodan Borjan
  • ADRESA: Borisa Kidriča 1, Silaš

KUD „Zora“ Silaš osnovan je 1996. godine na inicijativu mladih u selu s ciljem očuvanja tradicije i kulture srpske populacije koja živi na ovim prostorima. Društvo je aktivno kroz folklornu sekciju koja se sastoji od folklornog ansambla (1. Ansambl i dječja grupa) i ženske pjevačke grupe.
Do sada je održan velik broj nastupa u Silašu, bližoj okolini, diljem Hrvatske i inozemstva (Republika Srbija, R. Srpska, Mađarska, Grčka).
Na svom repertoaru, s obzirom na kratak period rada društvo ima 13 stiliziranih koreografija i tri scenska prikaza običaja.
Društvo je postalo prepoznatljivo po organizaciji smotre izvornog narodnog stvaralaštva pod nazivom „Silašijada“ koja se već tradicionalno održava svake godine.
Osim mnogobrojnih zahvalnica za učešće na raznim manifestacijama društvo se može pohvaliti sa dvije diplome, osvojene na međunarodnom Đurđevdanskom festivalu, održanom od 27 do 30. travnja 2012. godine  u Istočnom Sarajevu i to:
- diplomom za najizvorniju koreografiju i
-diplomom sveukupnog pobjednika festivala.