Makedonsko Kulturno Društvo "Braća Miladinovci" Osijek

• ADRESA: Kneza Trpimira 1 C, 31 000 Osijek
  • TELEFON: 031/ 208 903
  • FAX: 031/ 208 903

U Osijeku već 20 godina djeluje Makedonsko kulturno društvo (MKD) "Braća Miladinovci", koje je razvilo vrlo žive aktivnosti na očuvanju jezika, kulture i običaja osječkih i slavonsko-baranjskih Makedonaca, ali je u svoj rad uključilo i brojne nemakedonce koji su porodično ili prijateljski povezani s Makedoncima ili naprosto vole Makedoniju i makedonsku kulturu.
sekcije društva: dječja "Biserčinja" (voditeljica Jasminka Plander), učenici makedonskog jezika u osječkoj OŠ Vijenac, pjevačka "Vardarki" (voditeljica Jagoda Treneska-Cvetičanin; dirigent Slobodan Cvetičanin), instrumentalna "T'ga za jug" (voditelj Kiril Naumov) i folklorna "Tanec" (voditeljica Mirta Galo).
U svom dvadesetogodišnjem radu društvo "Braća Miladinovci" stalno je njegovalo suradnju s KUD-ovima i drugim organizacijama većinskog naroda, ali i s organizacijama ostalih nacionalnih manjina koja žive u Osijeku i Osječko-baranjskoj županiji.