RKUD "Darda" Darda

• NAZIV: RKUD "Darda" Darda
  • PREDSJEDNIK: Jovica Radosavljević
  • ADRESA: Ulica sv. Ivana Krstitelja 109., Darda

Romsko kulturno umjetničko društvo "Darda" osnovano je 29. X. 2002. godine i isti mjesec upisano u službeni Registar udruga Republike Hrvatske. Okuplja Rome i nerome, odrasle i djecu, s ciljem da se njeguje kulturna tradicija i običaji Roma, da se razvija i unapređuje kulturno-umjetnički amaterizam te da se organiziraju kulturni programi. Također se radi na jačanju i učvršćivanju dobrih i humanih odnosa među ljudima te razvija i unapređuje suradnja sa srodnim organizacijama i udrugama u Hrvatskoj i drugim zemljama.
Članovi djeluju kroz folklornu, muzičku i dramsku sekciju. Pod vodstvom Jovice Radosavljevića, predsjednika i koreografa, uvježbane su četiri koreografije koje prezentiraju običaje Roma s različitih geografskih područja. Rad RKUD-a podržava Ured na nacionalne manjine Vlade Republike Hrvatske, čijim su donacijamakupljeni instrumenti harmonika, violina, prim, brač i bukagija i sašivene nošnje za tradicionalnu igru baranjskih Roma "Mošu".