KUD "Mijat Stojanović" Babina Greda

• TAJNIK / CA: Ivana Stojanović
  • ADRESA: Kralja Tomislava 4, Babina Greda
  • TELEFON: 098 217 072

Kulturno umjetničko društvo Mijat Stojanović svoje korijenje vuče još iz davne 1909. godine, kada ga osniva student prava Matija Bačić pod nazivom Pjevačko-tamburaško društvo Zvonimir. Dvije godine kasnije 1911. student medicine Šima Stojanović s župnikom Mijatom Sencom osniva pri župnom uredu društvo Stojanović. Oba društva uspješno djeluju do kraja II. svjetskog rata. Od 1945. do 1958. godine njihov rad se odvija u čitaonici Seljačka sloga pod Beravom. Godine 1958. društvo dobiva naziv Mijat Stojanović, te pod tim nazivom djeluje i danas. Društvo djeluje na očuvanju tradicije Babine Grede, te je promiče na župnijskim, državnim i međunarodnim smotrama folklora. Društvo se ističe velikim brojem članova koji djeluju u nekoliko sekcija.
Kulturno umjetničko društvo domaćin je i organizator Pokladnih večeri i kulturne manifestacije Večeri dr. Matije Bačića na kojoj se održava županijska smotra pjevačkih skupina.